Εκδήλωση με θέμα την αξία της διατροφής

Στο πλαίσιο του μαθήματος της Νεοελληνικής Γλώσσας της Α΄ Γυμνασίου, το σχολείο μας στις  19-2-2024 διοργάνωσε εκδήλωση με θέμα : “Η αξία της διατροφής- γρήγορο και υγιεινό πρωινό”.

διατροφή

Ομιλητές στην εκδήλωση ήταν η κυρία Γιούλη Χαμπηλωμάτη, διαιτολόγος – διατροφολόγος που με χαρά αποδέχτηκε την πρόσκλησή μας για να ενημερώσει γονείς και μαθητές για τη σωστή διατροφή αλλά και τη σωστή προετοιμασία του πρωινού των παιδιών μας. Επίσης ομιλητής στην εκδήλωση ήταν ο κύριος Θάνος Ταμπάκης, μάγειρας όπου με τα παιδιά έφτιαξε γρήγορα, εύκολα και υγιεινά σνακ. Τέλος στην εκδήλωση παρευρέθηκαν οι μαθητές και οι γονείς της ΣΤ΄ τάξης του Δημοτικού σχολείου Αγίου Ανδρέα-Παστού αλλά και ο κύριος Ιωάννης Χασαπογιάννης, διευθυντής του σχολείου.  Ευχαριστούμε θερμά τους συλλόγους Γονέων και Κηδεμόνων του Δημοτικού σχολείου αλλά και του Γυμνασίου που μας αγόρασαν τα προϊόντα για να φτιάξουμε με τα παιδιά μας τις λαχταριστές συνταγές που μας πρότεινε ο κύριος Ταμπάκης και απολαύσαμε όλοι μαζί.